meditácie

články

21.6.2024 o 16:16

 

Joga je viac než ásana.

 aktuálne cvičenia:
Liečivé zmyslové vnímanie

Nechceme Vás učiť a vnucovať Vám náš obraz sveta a človeka, chceme vo Vás podnietiť sily a schopnosti, ktorými si Vy sami vytvoríte pravdivý obraz o sebe a o svete.

Cvičenia jogy

    spievanie mantier

     štúdium

    ásany

   zostavy ásan

   cvičenia duše

Joga aj v pradávnych dobách, aj dnes, zahŕňa viacero disciplín. V súčasnosti sú najobľúbenejšie cvičenia telesné, nazývané ásany. Avšak odpradávna bolo súčasťou jogy napríklad aj štúdium, hoci kedysi malo celkom odlišnú podobu, než dnes. Ponúkame Vám možnosť študovať jogu spôsobmi, ktoré sú vhodné pre dnešného európana, a nie prastaré metódy monotónneho recitovania textov, ktoré niekdajší mnísi vedeli naspamäť. Venujeme sa aj spievaniu mantier, avšak opäť nie tým prastarým spôsobom, ani romanticky emotívnym spôsobom.

Štúdio jogy Narajana rozvíja a propaguje cvičenia, ktoré zodpovedajú "novej jogovej vôli" (pojem zaviedol Rudolf Steiner). Na uskutočňovanie tejto novej vôle je potrebné nájsť, respektíve vyvinúť celkom nové cvičenia, objaviť ich v súlade s úmyslami, ktoré vesmír s ľudstvom má. Našim úmyslom je uskutočňovanie vysokých ideálov pomocou cvičení jogy, rozvíjanie nových síl a schopností človeka a ich uplatňovanie v bežnom sociálnom živote. Preto sme sa podujali na túto objavnú a tvorivú činnosť pod vedením Heinza Grilla a s jeho láskavou a odbornou spoluprácou.