meditácie

články

21.6.2024 o 16:16

 

Joga je viac než ásana.

 aktuálne cvičenia:
Liečivé zmyslové vnímanie

Nechceme Vás učiť a vnucovať Vám náš obraz sveta a človeka, chceme vo Vás podnietiť sily a schopnosti, ktorými si Vy sami vytvoríte pravdivý obraz o sebe a o svete.

Heinz Grill:  Duševná dimenzia jogy 

Narajana vydala 2. vydanie prekladu základného knižného diela Heinza Grilla, ktoré bolo autorom v r. 2010 plne prepracované a rozšírené. Je to vôbec prvý preklad publikácie H. Grilla do slovenčiny.

Kniha obsahuje 309 strán, z toho je 124 farebných fotografií a 13 kresieb.

Knihu si môžete objednať na adrese Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Dopredávame posledné výtlačky knihy za zníženú cenu 12 € (pôvodná cena je 18 €). Kniha je stále aktuálna a na kurzoch podľa nej cvičíme.

Odber je možný po dohode osobne alebo knihu môžeme zaslať poštou na dobierku v cene 12 € + poštovné.

Úryvok:

„Cesty, ktorých východiskom cvičenia je telo, sa v posledných desaťročiach na Západe rozsiahlo rozšírili, a to dokonca napodiv vo väčšej kvantite ako v krajine pôvodu, v Indii. Zaiste skôr pre ich zdravotnú hodnotu, než kvôli ich spirituálnemu významu, sa ľudia na Západe naučili oceňovať telesné cviky. Avšak pojem „joga" zahŕňa, ako to ukazujú veľké a viac duchovne orientované hlavné chodníky, oveľa viac než metodickú prax telesných cvičení. Samotná joga je oveľa viac vnútorným, vzrastajúcim postojom vedomia indivídua; ba v presnom zmysle je dokonca skôr po mnohých skúsenostiach vyvinutým zrelým krokom vedomia k progresívnemu, spirituálnemu a univerzálnemu rozvinutiu múdrosti a lásky, ktoré sa stále viac približuje vyšším svetom a integruje ich do života. Joga je v tomto zmysle mimoriadnym a náročným cieľom."

Z knihy pre ukážku vyberáme:

Obsah 

Predslov k slovenskému vydaniu 

Duševná dimenzia jogy 

Stoj na prstoch nôh 

 

Vydavateľská činnosť < Dielo Heinza Grilla  <naspäť